Mioim Bebek Salıncakları

Mioim Bebek Çocuk Salıncakları Tavan Bağlantısı

tavan-baglantisi-salincak

Mioim bebek salıncakları tavan bağlantısı için gereken malzemeleri ile sizlere gönderilmekte. Bu tavan bağlantı aparatları doğru olarak kullanıldığında bebeğiniz için güvenli ve sağlam bir tavan bağlantısını sağlar. Ayrıca bir malzeme almanıza gerek kalmaz. Betona dübellerin sabitlenmesi zor görünebilir. Fakat bu iş gözünüzü korkutmasın. Bunun için detaylı yazımızı incelemek için burayı tıklayın.

Bebek Salıncak Kurulumu

Mioim salıncakları tavan bağlantı aparatları ile sizlere gönderiyoruz. Salıncak kurulumunda set içinde gönderilen 2 adet dübelin tavana sabitleyerek kuruluma başlıyoruz. Kuruluma başlamak için 10’luk matkap ucu ile matkaba ihtiyacımız olacak. İki dübel arasında 50 cm kadar mesafe olacak şekilde 2 delik açıyoruz. Tavanda bu yuvaları açarken tam dik açıyla açılması ve dübellerin tam sığacağı derinlikte olması önemli.

Açılan bu deliklere dübelleri yerleştirin. Ayrıca tam yerleşmesi için çekiç ile hafifçe vurarak tam yerleşmesini sağlayabilirsiniz. Dübelin altındaki somunu çevirerek beton içine sabitliyoruz. Dübel çevrildikçe beton içinde kalan dübelin ucundaki başlık aşağı doğru inmekte. Bu şekilde inişi sırasında dübelin dış çeperindeki levhayı genişleterek betona sabitlenmekte. Dübeller sabitlendiğinde halatı dübele takıp kendi ağırlığınız ile test ederek kullanabilirsiniz.

Tavana sabitlenen dübellere karabinaları takıyoruz. Karabinalar Mioim bebek salıncağını kolayca söküp takmanızı sağlayacaktır. Halatları karabinalardan geçirin. Karabinanın 20 cm kadar altından ip kilitlerini halata takıp sabitleyin. İp kilitleri halatları birbirine bağlar. Salıncağın öne yada arkaya kaymasını ip kilitleri engeller ve böylece salıncağı dengede tutar.

Mioim bebek salıncak gövdesini kurmak için yere salıncak kumaşını seriyoruz ve sonra ahşap taşıyıcıları salıncak kumaşına takıyoruz. Yan taşıyıcılar ön ve arka taşıyıcıların üstünde olacak şekilde halat yuva delikleri üst üste getiriyoruz. Delik yuvalarından halatı geçiriyoruz. Salıncak yerden istediğimiz yüksekliğe geldiğinde taşıyıcıların hemen altından halata bir düğüm atıyoruz. Bu noktada halat gerekenden uzun olabilir. Daha sonra yüksek bir yerde kullanabilmeniz için halatın fazlasını kesememenizi öneririz.

Seçtiğiniz modele ait boncuk, diş kaşıyıcı gibi ahşap aksesuarları salıncak halatını bağlamadan önce yerleştirmeyi unutmayın. Salıncağın 4 ucunun da yerden aynı yüksekliğe gelecek şekilde dengeli olarak düğüm attığınızda salıncak tam kurmuş olacaksınız. Son olarak yerden yüksekliğini de düğümleri aşağı yukarı alarak ayarlayabilirsiniz.

Salıncak iç minderlerini yerleştirerek bebeğinizi sallamaya başlayabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Description
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
  • Add to cart
Click outside to hide the comparison bar
Compare
0
0