Mioim Çocuk Salıncakları

Mioim Rüya Çocuk Salıncak Genel Özellikleri

Mioim rüya çocuk salıncaklarının genel özellikleri. Rüya çocuk salıncak kurulumu. Rüya çocuk salıncak temizliği.

Rüya çocuk salıncak 6. aydan 6 yaşa kadar kullanılmakta. Bu sayede oldukça uzun kullanım ömrüne sahip bir ürün. Tasarımı, kalitesi ve güvenli oluşunun yanında son derece konforlu bir salıncak. Mioim rüya çocuk salıncak genel özelliklerini inceleyecek olursak;

Rüya Çocuk Salıncak Paket İçeriği

Mioim rüya çocuk salıncakları tavan bağlantı aparatları ile beraber gönderilmekte. Paket içinde salıncak kumaşı, iç minderi ve sırt destek yastığı kumaş parçalar olarak bulunmakta. 4 adet 45 cm uzunluğunda ahşap taşıyıcı 6 adet ağaç boncuk ve diş kaşıma halkası salıncağın ahşap parçalarını oluşturur. Salıncağın tavan bağlantısı için ikişer adet tavan dübeli, karabina ve ip kilidi mevcuttur. Salıncağın istediğiniz yükseklikte kurulması için dağcılık ve yatçılık gibi alanlarda kullanılan iskota halat ayrıca paket içindedir.

Rüya Çocuk Salıncak Kullanım Süresi ve Taşıma Kapasitesi

Mioim rüya çocuk salıncak bebeğinizin oturabildiği 6. aydan itibaren kullanmaya başlanır. Salıncak çocuğun gelişimine göre 6 yaşına kadar evinizde eğlence kaynağı olacaktır. Bu uzun sürekli kullanıma uygun tasarımı kaliteli malzeme ve işçilik ile desteklenmiştir.

Rüya çocuk salıncak 50 Kg ağırlık taşıma kapasitesine sahiptir. Set içinde gönderilen tavan bağlantı aparatları ile kurulduğunda ana ahşap taşıyıcı iskelet 100 Kg ağırlık taşımaktadır.

Rüya Çocuk Salıncak Malzeme Özellikleri

Mioim rüya çocuk salıncakları her şeyden önce güvenliği ön planda tutarak kaliteli ve sağlıklı malzemelerle hazırlanır.

Mioim salıncak ürünleri %65 pamuklu keten kumaştan üretilmekte. Salıncak kumaşı leke tutmama özelliğine sahiptir.  Aynı zamanda salıncak kumaşları sıvı kaydırma özelliğine sahiptir. Kullanılan kumaş ve elyaf malzemeler sağlığa zararlı kimyasallar içermemektedir. Kullanılan kumaşlar Oeko-Tex sertifikalıdır.

Salıncak kumaşı iki kat halinde dikilir böylece oldukça dayanıklı ve sağlam bir oturma alanı sağlar. İç minderi kalın vatka elyaf ile hazırlanmıştır. Sırt destek yastığı yumuşak boncuk elyaf dolguludur. İçinde uyuduğunda bile her yerini koruyan yumuşak yapısı ile yatağında uyuduğu kadar rahat edecektir. Bebeğinizin salıncakta kendini öne doğru atması halinde baş bölgesini koruyacak şekilde ön taşıyıcı kalın vatka elyaf ile çevrelenmiştir. Ön taşıyıcı koruması salıncakta bebeğin güvenle sallanmasını sağladığı gibi başını öne atarak uyuyan bebekler için yumuşak bir destek olmaktadır.

Çocuk salıncaklarında kullanılan tüm ahşap malzemeler doğal ağaç kullanılarak hazırlanmakta. Her şeyden önce bebek sağlığına zararlı boya, vernik gibi hiçbir kimyasal kullanılmamakta.

Rüya çocuk salıncak ana taşıyıcıları 45 cm uzunluğunda. Salıncağın dengeli kurulumu için halatların geçeceği delikler tek merkezden olacak şekilde aynı eksende açılmıştır. Ağaç taşıyıcıların uç kısımları yuvarlatılmıştır.

Salıncakta sallanırken oynayabileceği ağaç boncuklar salıncağın halatlarına takılarak kullanılacak şekilde 3 farklı boyda toplam 6 adettir. Bununla beraber diş çıkarma dönemlerinde kullanılan akçaağaç diş kaşıma halkası mevcuttur.

Rüya Çocuk Salıncakları Yıkama ve Temizliği

Mioim rüya çocuk salıncakları çok kolay temizlenmekte ve ayrıca makinede yıkanabilmekte.

Salıncak kolaylıkla sökülür ve tüm kumaş parçaları, 30 derecede renkli deterjan kullanarak makinede yıkanır. Yıkama sırasında sıkma yapmayın veya kurutma makinesi kullanmayın. Elyaf dolgulu minderleri sererek kurutabilirsiniz. Yıkama dışında genel temizlik, üzerine dökülen sıvının kağıt peçete silinmesiyle kolaylıkla yapılmakta. Kumaş %65 pamuk olduğundan uzun süre güneşe maruz kaldığında renginde solma olabilir. Kullanılan kumaş ve elyaf malzemeler sağlığa zararlı kimyasallar içermemektedir. Kullanılan kumaşlar Oeko-Tex sertifikalıdır.

Mioim Rüya Çocuk Salıncak Tavan Bağlantısı ve Kurulumu

Tavan bağlantısı için set içerisinde 2 adet çelik dübel bulunmaktadır. Her iki dübel tavan betonuna 50 cm aralıkla açılan yuvalara takıldıktan sonra çevrilerek sabitlenir. Her bir dübelin 100 Kg ağırlık taşıma kapasitesi vardır. Salıncağın  kolaylıkla tavandan çıkarılabilmesini sağlayan iki adet karabina bulunmaktadır. Salıncağın öne ya da arkaya kaymasını önleyici olarak ip kilitleri ile halatlar sabitlenmekte.

Ahşap diş kaşıyıcı ön taşıyıcıya, ön taşıyıcı ile yan taşıyıcı birbirine bağlanır. Salıncak kurulumu sırasında 3 farklı boyuttaki boncuklar halatlara takıldıktan sonra taşıyıcılara bağlanır. Böylece ön tarafın her iki yanında çocuğunuzun oynayabileceği bir noktaya gelir.

Tavan dışında ev içi kullanım için satın alınan barfiks barı ile kapı aralığına asarak da kullanabilirsiniz. Burada barfiks demiri üzerinde salıncağın dengede kalması için halat demirin üzerinden geçirildikten sonra 20 cm altından halata düğüm atarak salıncağı kurmak önemlidir.

Rüya çocuk salıncak ayrıca dış mekanda da kullanabilirsiniz. Bahçede salıncak kurulumu için halat uzunluğu yeterli olacaktır.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Description
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
  • Add to cart
Click outside to hide the comparison bar
Compare
0
0