Mioim Bebek Salıncakları

Bebek Salıncak

bebek salıncak, bebek salıncak kullanımı, evde bebek salıncak, tavana asılan salıncak

Bebek salıncak modeli, tasarımı ya da tercih nedeni ne olursa olsun bebeğiniz için deneyimlemeniz gereken bir ürün. Bebek salıncağının anneler için nasıl bir kurtarıcı ya da yardımcı olduğunu denemeden öğrenemiyorsunuz. Bu nedenle çoğu kez çevremizdeki anneler tavsiye etmesi halinde bebek salıncağı hakkında düşünüyoruz. Bebekler için salıncak kullanımının, hem bebek hem de anneler için faydaları konusunu detaylı şekilde inceleyelim.

Evde Bebek Salıncak

Evde bebek salıncak, bebek beşik ya da bebek hamakları olarak farklı modeller mevcut. Bebeğinizin ilk doğduğu aylardan itibaren 6 yaşa kadar kullanılabilen geniş seçeneklere sahip. Bebek salıncakları ise bebeğin oturmaya başladığı 6. ay ve sonrası için tercih edilmeli.

Bebekler için sallanma hareketi rahatlatıcı ve sakinleştirici etki yaratmakta. İçgüdüsel olarak bebeğimiz huzursuz olduğunda ona sarılıp hafif hareketlerle sallayarak sakinleştirmeye çalışırız. Özellikle bebeğin ilk aylarında bu hareketler onu anne karnındaki güvenli ortamda hissettirir. Çünkü hamilelik sürecinde bebek içinde bulunduğu ortamda annenin her hareketi ile sallanmaktaydı.

Bu nedenle her kültürde bebekleri sallamak için beşikler, hamaklar ve salıncaklar yüzyıllardır kullanılmakta. Çoğu kez bir battaniyeyi iki ucundan tutup bebeği içinde sallamayı denemediniz mi? Hatta çocuk parklarının yanından geçerken ilk aklınızdan geçen salıncakta sallanma isteği olmuyor mu? Evet sallanmayı doğum öncesinde öğreniyor ve seviyoruz.

Evde Bebek Salıncak Kullanmak

Evde bebek salıncak kullanmak annelerin işlerini kolaylaştırıyor. Aynı zamanda bebeğin kaliteli vakit geçirmesi, eğlenmesi, gelişimi ve uykuya kolay geçmesini sağlamak gibi bebek salıncaklarının faydaları mevcut. Anneler için bebek salıncak kullanmak ayrıca avantajlar sağlıyor. Bebek salıncakta iken diğer işlerine ya da dinlenme zamanı Bununla beraber kolik bebekleri rahatlatmakta ve bebeği daha kolay uyutmanız için harika bir çözüm sunmakta.

Sadece bebeği sakinleştirmeye mi yarıyor bu sallanma hareketleri yoksa bebeğin gelişim sürecini de destekliyor mu? Bu noktada denge, duyu gelişimi gibi pek çok gelişim sürecinde destekleyici olmakta. Bebek salıncakları özellikle denge gelişimi için en iyi oyuncak olmakta. Salıncakta sallanırken değişen ortamı algılamak ilerleyen süreçte yürüme becerisini geliştirmesine yardımcı.

Tavana Asılan Bebek Salıncak

Ev içinde bebek salıncakları arasında tavana asılan salıncaklar daha uzun sallanma alanı sağlamakta. Bu sayede tavana asılan bebek salıncakları, uzun süre vakit geçirmesini, daha çok eğlenmesi için avantajlı. Tavan asılan bebek salıncakları sağlam tavan bağlantıları ile oldukça güvenli. Kumaş bebek salıncakları dolgulu minderleri, daha doğal olması, yumuşaklığı ve konforu ile ile daha çok tercih edilmekte.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Description
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
  • Add to cart
Click outside to hide the comparison bar
Compare
0
0