Mioim Bebek Salıncakları

Bebek Salıncağı Hangi Aydan İtibaren Kullanılır?

bebek salıncakları 6. aydan itibaren kullanılabilir. Bebeklerde salıncak kullanımı hangi aydan itibaren başlamalı. Evde tavana asılan salıncak hangi aydan itibaren kullanılır. Kumaş bebek salıncak kaçıncı ayda kullanılmalı.

Bebekler için evde salıncak modelleri bebek altı aylık olduktan sonra kullanılmalıdır.

Bebekler için evde tavana kurulan salıncaklar modellere göre farklılık göstermekte. Fakat seçtiğiniz model içinde bebeğinizin oturarak sallanması gerekecektir. Beşik ve hamak tipi modelleri bebek salıncak kategorisinin dışında değerlendiriyoruz. Bebekler için beşikler ve ayrıca bebek hamakları ilk aylardan itibaren kullanılmakta. Bebek salıncak modellerini ise 6. aydan itibaren kullanmaya başlamalısınız.

Bebek Salıncağı Kaç Aylıkken Kullanılır?

Mioim bebek salıncakları 6. aydan itibaren kullanılmakta. Salıncakta bebeğinizi oturarak sallamanız için bebeğinizin desteksiz oturabileceği gelişimi 6. ayına denk gelmekte. Böylece küçük bebekler için ilk aylardan itibaren kullanılabilen bebek beşik veya hamaklarını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Mioim bebek salıncak modelleri 6. ay itibariyle kullanımda güvenlik için ön taşıyıcıyı koruyucu kaplayarak hazırlanmakta. Bebeğin oturmaya başladığı dönemde başını öne atma riskine karşı ayrıca bir koruma sağlamakta.

Bebek Salıncağı 6. Aydan İtibaren Kullanılmakta

Bebeklerin baş vücut orantısında baş vücuda göre ilk aylarda daha büyüktür. Bebek geliştikçe başını dengede tutarak oturmaya başlamakta. Desteksiz oturmaya başladığı süreç 6. aya denk gelmekte. Bebeğin oturarak sallanmasını sağlayan bebek salıncaklarını bu dönemden itibaren kullanabilirsiniz.

Bebek salıncağını 6. ayda kullanmaya başladığınız zaman ilk başlarda alışması için hafif hafif sallayın. Bebeği sarsacak ani hızlanma ya da ani durdurma yapmamaya özen gösterin. Bebeğiniz sallanırken kendi dengesini sağlamaya çalışmaya başlar. Bu sayede bebeğin vestübiler sistem (denge) gelişimi desteklenmekte. Bebek salıncaklarının vestübiler sisteme faydaları için detaylı bilgi için tıklayın.

Bebeğiniz salıncakta sallanmaya alıştıkça daha çok eğlendiğini, rahatladığını ve bununla beraber uykuya daha kolay geçtiğini göreceksiniz.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Description
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
  • Add to cart
Click outside to hide the comparison bar
Compare
0
0