Mioim Bebek Salıncakları

Tavana Asılan Salıncak Kurulumu

evde tavana salıncak kurulumu. tavana salıncak nasıl asılır.

Evde tavana salıncak kurulumu son derece kolay. Salıncak dübellerini tavana takmak için iki adet yuva açmak gerekiyor. Bu nedenle tek ihtiyacınız matkap olacak. Tavan betonu oldukça dayanıklı olduğu için darbeli matkap tercih edin. Dübellerin içine tam sığacağı genişlik ve derinlikte delindiğinde dübelleri yuvalara yerleştirin. Tam oturması için çekiç ile hafifçe vurabilirsiniz. Unutmadan matkap ucu olarak 10 luk uç kullanın.

İpucu: Matkap kullanırken yere toz dökülmesini azaltmak için elektrik süpürgesinin ucunu delik açtığınız noktaya tutabilirsiniz.

Tavana Salıncak Bağlantısı Nasıl Yapılıyor

Tavana salıncak bağlantısı dübel kullanılarak yapılmakta. Yukarıda dübeller için nasıl yuva açıldığını anlattık. Şimdi dübeller nasıl sağlam bir şekilde kullanılır onu inceleyelim.

Tavana taktığımız dübelleri çevirerek sabitliyoruz. Dübelin beton içinde kalan uç parçası bu çevirme hareketi ile aşağı doğru inerken dübelin dış çerçevesini açarak betona sabitlenmesini sağlar. bir kaç tur çevirmeniz yeterli olacaktır çünkü çok fazla çevirmeniz halinde dübel çerçevesi dağılabilir.

Şimdi sırada dübelleri test etmek var. Bunun için karabinaları dübele takıp halatı geçirin. Halata tutunarak kendi ağırlığınız ile test edin. Bu sayede hem dübelin, hem karabinanın hem de halatın sağlamlığını aynı anda denemiş olacaksınız.

Test başarılı ise işin en keyifli bölümüne geldik.

Tavana Bebek Salıncak Kurulumu

Evde salıncak kullanmak için tavana bebek salıncak kurulumu aslında çok kolay.

Yukarıda salıncak için tavan bağlantısını nasıl yapıldığını anlattık. Şimdi salıncak halatlarını denge tutacak ip kilitlerinde sıra. Karabinanın içinden halatı geçirdikten sonra yandan sarkan halat uçlarından ip kilidini geçiriyoruz. Karabinanın 20 cm kadar altından ip kilidini sıkarak sabitliyoruz. Bu sayede salıncağın öne ya da arkaya doğru kayması veya devrilmesi engellenir. İp kilidini sabitlemeden salıncağı kurmak için halata yine karabinanın 20 cm kadar altından düğüm atarak kullanın.

Her iki dübelden aşağı inen toplam 4 halat ucumuz var. Salıncak kumaşına salıncak ahşap taşıyıcılarını takın. Ahşap taşıyıcılardaki halat yuvaları üst üste gelecek şekilde denk gelecektir. Halatı bu deliklerden takıp altından bir düğüm atmanız yeterli. Salıncağın yerden yüksekliğini bu düğüm noktası ile ayarlayabilirsiniz. Aynı yükseklikten dört taraftan düğüm attığınızda salıncağı kurdunuz.

Salıncak ana taşıyıcıları kurmadan önce salıncak ile gelen boncuklar, diş kaşıyıcı ve benzeri aksesuarları ya da yardımcıları takmayı unutmayın.

Salıncak iç minder ya da yastıklarını yerleştirdiğinizde artık evde keyifli gülücükler duyma zamanı. Bebeğiniz bu salıncakta güvenle ve harika vakit geçirecektir.

Evde tavana salıncak kurulumu için sorularınız olursa bize ulaşabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Description
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
  • Add to cart
Click outside to hide the comparison bar
Compare
0
0